Technik ochrony fizycznej osób i mienia

Ruszyła rekrutacja na nowy semestr! 

Tytuł zawodowy: Technik ochrony fizycznej osób i mienia
Kierunek: Ochrona fizyczna osób i mienia, symbol cyfrowy 541315
Kwalifikacja: BPO.02. Ochrona osób i mienia

Kierunek bezpłatny

Już dziś wypełnij formularz zgłoszeniowy on-line i zarezerwuj sobie miejsce nie wychodząc z domu.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ

Tryb nauczania: zaoczny
Okres nauki: 2 lata (4 semestry)

 Technik ochrony fizycznej osób i mienia może organizować i kierować działalnością wewnętrznych służb ochrony, realizuje zadania z zakresu ochrony osób i mienia oraz usług detektywistycznych. Absolwenci spełniają wymagania dotyczące wykształcenia niezbędnego do ubiegania się o licencję pracownika ochrony fizycznej drugiego stopnia. Rozbudowany blok sportowy umożliwia efektywne podwyższenie sprawności fizycznej.


Program nauczania:
1. Podstawy prawa w ochronie osób i mienia
2. BHP z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej
3. Podstawy ekonomii w ochronie osób i mienia
4. Język obcy w ochronie osób i mienia
5. Ochrona mienia i techniczne środki zabezpieczeń
6. Zabezpieczenie imprez masowych
7. Ochrona osób
8. Konwojowanie
9. Wyszkolenie strzeleckie
10. Techniki interwencyjne i samoobrona
11. Praktyka zawodowa
 

Słuchacze po ukończeniu nauki otrzymują:
- świadectwo ukończenia szkoły policealnej
- dyplom zawodowy: technik ochrony fizycznej osób i mienia (po zdaniu państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie)
- Europass - Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe (w języku polskim i angielskim) - zawodowy paszport potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (honorowany jest w krajach UE), który pozwala pracodawcy na legalne zatrudnienie w danym kraju.


Perspektywy zawodowe:
Technik ochrony fizycznej osób i mienia może być zatrudniony w agencjach ochrony, bankach, urzędach administracji publicznej i wszystkich instytucjach gdzie jest niezbędna ochrona. Ukończenie szkoły policealnej oraz uzyskanie tytułu technik ochrony fizycznej osób i mienia umożliwia uzyskanie licencji II-go stopnia Pracownika Ochrony Fizycznej Osób i Mienia (bez egzaminu państwowego!). Licencja ta pozwala na zgodne z prawem wykonywanie zawodu technik ochrony fizycznej osób i mienia, zajmowanie stanowisk kierowniczych w agencjach ochrony oraz na ubieganie się o wydanie koncesji na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia.
 

Po ukończeniu szkoły jej absolwenci mogą ubiegać się o:
- wydanie licencji pracownika ochrony fizycznej II stopnia. Wniosek o wydanie licencji składa się do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania Komendanta Wojewódzkiego Policji. Dokumentami potwierdzającymi uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji w zakresie fizycznej ochrony osób i mienia, są dyplomy i świadectwa wydane między innymi przez szkoły niepubliczne posiadające uprawnienia szkół publicznych kształcące w zawodzie pracownika ochrony, według programów nauczania uwzględniających podstawę programową ustaloną odrębnymi przepisami (podstawa prawna & 2 Rozporządzenia MSWiA z dnia 07 sierpnia 1998r. Dz.U. nr 113, poz. 731)
- wydanie koncesji wymaganej do podjęcia działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia. Wniosek o wydanie koncesji składa się do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Koncesję wydaje się na wniosek przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, jeżeli osoba ta posiada licencję drugiego stopnia ( podstawa prawna art. 17 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 22 sierpnia 1997r. Dz.U. nr 114,poz.740)